Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Velikonoční zábava

Datum publikování: 04.04.2018

Dne 28. 3. 2018 v odpoledních hodinách ve vestibulu domova proběhla akce s názvem „Kouzelné Velikonoce“. Přítomné přivítal pan ředitel Mgr. Jan Seidler, popřál všem příjemnou zábavu. Diváky také pozdravila paní Šárka Zubková z Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih.

V úvodu se diváci dozvěděli, že Velikonoce jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů a podle jejich pojetí se váží k ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Svůj původ mají s největší pravděpodobností v pohanských tradicích a oslavách jara. Podle katolické tradice jsou Velikonoce vyvrcholením 40denního postního období, které začíná Popeleční středou. Popeleční středa je v liturgickém kalendáři katolické církve začátkem čtyřicetidenního postu, do kterého se však nezapočítávají neděle. Je tedy vždy 46 dní před Velikonoční nedělí. Jejich termín je pohyblivý a určuje se podle prvního jarního úplňku, jelikož slunce a měsíc měly od pradávna rozhodující vliv na určování času. Mohou tedy proběhnout kdykoli mezi 22. březnem a 25. dubnem.

Své vystoupení předvedl mistr ČR v moderní magii, semifinalista soutěže Česko-Slovensko má talent kouzelník pan Ondřej Sládek, za svá kouzla sklidil od diváků velký potlesk. Kouzelník Ondřej Sládek vystupuje po celé České republice a v zahraničí s 18 letou praxí v oboru. Pan Sládek dokáže překvapit množstvím nových kouzel a iluzí. Kouzelník Ondřej Sládek prováděl své kouzelnické vystoupení za doprovodu moderní hudby a diváci měli pocit, že vidí skutečná kouzla. Poté na přání diváků vykouzlil z balonků krásná zvířátka, srdce či kytky. V průběhu kouzlení se diváci občerstvili pitím a pizzou.

Při příchodu na akci každý uživatel dostal los do tomboly a na závěr velikonočního odpoledne jsme vylosovali tombolu, kdy cenu dostal téměř každý. Na závěr všichni dostali malé překvapení v podobě čokoládového velikonočního zajíčka, kdy finanční částku na zakoupení věnoval Úřad městského obvodu Ostrava-Jih. Myslím, že se velikonoční odpoledne povedlo a diváci byli spokojeni.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.