Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Stavění máje

Datum publikování: 22.07.2019

Příprava na Stavění Máje probíhala již den předem, kdy uživatelky na oddělení C2 nazdobily stužkami „májku“, práce jim šla pěkně od ruky, takže za chvíli měly hotovo.

Bohužel  nám nepřálo počasí a „Stavění Máje“ místo na terase probíhalo ve vestibulu domova, ale myslím si, že i tak se všichni skvěle bavili. Vestibul jsme vyzdobili dekoracemi, které jsme vyrobili v „Kavárně U Lidušky“, abychom měli vestibul pěkně barevný. Po úvodních slovech jsme poprosili pány z údržby, aby nám „májku“ postavili na terase, sice jsme to z vestibulu neviděli, ale to nevadí, protože bude na terase celý měsíc, takže budeme mít možnost si „májku“ prohlédnout.

Na úvod zazpívala jednu píseň zpěvačka Kateřina Kosnovská, kterou jste již mohli zhlédnout loni na „Stavění Máje“. Poté vystoupily děti z mateřské školy Ignáta Herrmanna z Ostravy – Hrabůvky, které měly uvázané šátky jako Ferda mravenec. Upoutaly publikum krásnými básněmi a písněmi za doprovodu paní učitelky, která hrála na piano. Na závěr děti předaly uživatelům přáníčka, které pro ně ve školce samy vyrobily. Před dalším vystoupením zazpíval zpěvák pan Zdeněk Krásný, kterého můžete znát z televizní stanice „Šlágr“. Po něm následovalo další vystoupení a to maminek s malými dětmi, které měly uvázané v šátku a zatančily s nimi na melodie známých písní. Toto vystoupení s maminkami natrénovala paní Kateřina Gongalová, která také publiku popovídala o tomto „Tančení v šátku“. Děti byly opravdu úžasné, bylo vidět, že se jim tančení líbí a toto vystoupení vykouzlilo úsměv na rtech všem divákům. Maminkám patří velké poděkování.

Akce se také zúčastnily tři zástupkyně společnosti Tesco z Ostravy Hrabové, protože právě Tesco nám věnovalo na tuto akci občerstvení v podobě makových a tvarohových koláčů, které nejen pěkně vypadaly, ale i skvěle chutnaly. Pár slov popovídala Martina Mindeková – Manažer týmu – služby zákazníkům Tesco, která popřála divákům krásný den a dobrou zábavu. Za tento sponzorský dar patří Tescu velké poděkování. Rovněž bych chtěla poděkovat praktikantce slečně Brigitě Šigutové, která nám tuto spolupráci zprostředkovala. Ke koláčkům patří samozřejmě dobrá káva, kterou jsme také divákům nabídly.

Zbytek zábavy již patřil zpěvačce paní Kateřině Kosnovské a zpěváku Zdenku Krásnému. Diváci si mohli nejen zazpívat, ale i zatančit, čehož s radostí využili. Mé velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizace této akce. Velice si této pomoci vážím.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.