Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Rožnov pod Radhoštěm

Datum publikování: 02.07.2018

Za teplého příjemného rána jsme se ve čtvrtek 21.6.2018 vydali s uživateli do Rožnova pod Radhoštěm. Naplnili jsme velký autobus a jedno auto, byla to tedy velká výprava. Uživatele doprovodili jejich blízcí nebo pracovníci domova. Na místě se mohli klienti rozhodnout, kam se chtějí podívat, převážná většina však volila dřevěné městečko, které je součástí skanzenu. Vstupné nebylo vysoké, ve skanzenu jsme strávili téměř celý den.   Dominantou městečka je krásný dřevěný kostel, kolem kterého se rozprostírá vesnice s dobovými chalupami. Všechny bohužel nebyly bezbariérově přístupné, což si uživatelé vynahradili návštěvou venkovních stánků s lidovými řemesly a prohlédli si výsledné výrobky na prodej.

V plném počtu a v pořádku jsme se ve tři hodiny odpoledne opět sešli u autobusu. Pro uživatele byl výlet jistě náročný, ale spokojené ohlasy byly slyšet ze všech stran, když si ještě před odjezdem autobusu povídali o svých zážitcích. Všem zúčastněným pracovníkům patří poděkování za zajištění pohodového průběhu výletu, doufám, že si ho užili stejně jako uživatelé a jejich blízcí.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.