Rožnov pod Radhoštěm

Datum publikování: 02.07.2018

Za teplého příjemného rána jsme se ve čtvrtek 21.6.2018 vydali s uživateli do Rožnova pod Radhoštěm. Naplnili jsme velký autobus a jedno auto, byla to tedy velká výprava. Uživatele doprovodili jejich blízcí nebo pracovníci domova. Na místě se mohli klienti rozhodnout, kam se chtějí podívat, převážná většina však volila dřevěné městečko, které je součástí skanzenu. Vstupné nebylo vysoké, ve skanzenu jsme strávili téměř celý den.   Dominantou městečka je krásný dřevěný kostel, kolem kterého se rozprostírá vesnice s dobovými chalupami. Všechny bohužel nebyly bezbariérově přístupné, což si uživatelé vynahradili návštěvou venkovních stánků s lidovými řemesly a prohlédli si výsledné výrobky na prodej.

V plném počtu a v pořádku jsme se ve tři hodiny odpoledne opět sešli u autobusu. Pro uživatele byl výlet jistě náročný, ale spokojené ohlasy byly slyšet ze všech stran, když si ještě před odjezdem autobusu povídali o svých zážitcích. Všem zúčastněným pracovníkům patří poděkování za zajištění pohodového průběhu výletu, doufám, že si ho užili stejně jako uživatelé a jejich blízcí.

VZPOMÍNEJME SPOLEČNĚ: PUTOVÁNÍ

Obdobně jako v předchozích letech, i v roce 2019 jsme se připojili k projektu Vzpomínejme společně. Tématem letošního ročníku je „PUTOVÁNÍ“. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své vzpomínky. Co pro Vás znamenalo putování? Jaká místa jste navštívili? Kam a jak jste putovali? Kontaktní osobou je sociální pracovnice Bc. Karolína Švajdová.

T: 596 761 621, E: karolina.svajdova (@) domovkorytko.cz