Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Posezení u čaje – za lepším přístupem k lidem s demencí

Datum publikování: 20.09.2018

Dne 17. 9. 2018 se uskutečnilo v Domově Korýtko, příspěvkové organizaci Statutárního města Ostravy v rámci  probíhajícího „Týdne  paměti“ I. posezení u čaje. Hlavním tématem posezení, které je určeno pro osoby pečující o člověka s demencí a rodinné příslušníky, bylo: „Seznámení s diagnostikováním onemocnění  mozku – demencí“.

Přednášející  Mgr. Lucie  Pohlová  seznámila účastníky  s formami a  možnými příčinami demence. Pomocí příkladů ze života a praxe všem přiblížila příznaky  demence a   možnosti léčby. Uvedla, že demenci nelze vyléčit, ale v raném stadiu lze nemoc stabilizovat podáváním vhodných léků a aktivním trávením volného času, např. trénováním  paměti, procházkami, cvičením  a aktivitami, které byl člověk  zvyklý vykonávat během života.

Setkání bylo finančně podpořeno z projektu TESCO „Vy rozhodujete a my pomáháme“.

Tímto zveme rodinné příslušníky našich uživatelů i širší veřejnost na II.  posezení u čaje, které proběhne 15. 10. 2018 v 15:00 v Domově Korýtko.  Téma II. společného posezení bude  „Život s člověkem s demencí  – a jak dál“. Drobné pohoštění je zajištěno a podílí se na něm uživatelé našich služeb.

Leták ke stažení: ZDE

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.