Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Ples

Datum publikování: 05.04.2019

Jako každoročně i letos se konal 28. 2. 2019 v Domově Korýtko ples.

Avšak na rozdíl od jiných let, kdy začínal již v 15 hodin, začal tentokrát až v 18 hodin, takže všichni počítali s tím, že účast bude minimální. Ale opak byl pravdou. Společenský sál byl úplně plný, takže místa k tančení bylo minimum. Ale to vůbec nevadilo.

Úvodem pan ředitel poděkoval sponzorům, kteří na ples přispěli do tomboly. Občerstvení bylo bohaté, tombola s velmi hodnotnými cenami. K poslechu hrála a zpívala skupina Evy Band.

Na úvod byla scénka  se známými písničkami a tancem, potom bylo losování. Pak vystoupila skupina starších tanečníků, jejíž jméno si bohužel nepamatuji. Jako první tančili samozřejmě polonézu. Jejich vystoupení bylo přímo strhující. Obzvlášť se mi líbila píseň „Nedaleko od Trenčína“, kdy jsme si  všichni zazpívali s nimi a tleskali si do rytmu. V druhé polovině vystoupení se tato skupina převlékla a tančila tanec ve stylu country.

O přestávkách mezi jednotlivými vystoupeními hrála skupina Evy band, kdy jsme si s nimi s chutí zazpívali známé písničky.

Vždy mezitím se losovala tombola a pan ředitel rozděloval hodnotné ceny. Pak vystoupila devítiletá baletka Darinka. Ta byla přímo fantastická. Určitě ji čeká velká budoucnost, možná i v Národním divadle v Praze. Měla dvě vystoupení a měla obrovský úspěch. Vždy mezitím hrála a zpívala skupina Evy Band a pan ředitel rozdával vylosované kupóny. Také bylo možné se zdarma vyfotit ve fotokoutku. Ples končil asi kolem deváté hodiny a všichni se jen neradi rozcházeli a kromě hodnotných cen si odnášeli i krásné vzpomínky.

Za oddělení B3 mohu velice poděkovat pečovatelce Báře, která i přesto, že nebyla zrovna v kondici, se plesu aktivně zúčastnila, ačkoliv měla zrovna dvanáctku a pak následující den další směnu. Také pečovatelka Zdenka se přišla na ples podívat. Po plese nás doprovodily na pokoje, za což jim patří velké dík.

Článek připravila p. Dvořáková.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.