Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Pěstujeme v každém věku: sklízení úrody

Datum publikování: 16.11.2018

Letošní rok jsme se všichni zapojili do pěstování snad všeho možného, co jen pěstovat jde.vKaždé středisko převzalo péči o truhlíky s krásnými červenými muškáty a letničkami obsypanými kvítky, které zkrášlovaly balkóny našeho Domova.vNa našem středisku B3 již třetím rokem agrárničíme a  zdokonalujeme se v pěstování převážně rajčat a bylinek. Začínali jsme na balkóně s třemi mini rajčátky, druhým rokem jich bylo již pět a letos osm, úroda vzrůstá, že nám asi příští rok nebude stačit balkón. Kromě rajčat se nám dařilo pěstovat měsíční jahody, bylinky i skalničky.

To jsme však netušili, že budeme mít obrovskou úrodu melounů!!! Při pohledu od parkoviště bylo vidět z jednoho okrasného truhlíku s muškáty jakousi liánu. Truhlík vypadal velmi dekorativně a člověk po očku sledoval, jak se té liáně daří, jak krásně kvete. Při bližším pozorování jsme zjistili, že se jedná o moc hezkou a zvláštní rostlinu, dalo se zprvu jen tipovat, co to může být a jak se do truhlíku něco tak podivného dostalo. Jednoho krásného zářijového dne při zalévání truhlíků na nás čekalo velké překvapení. Jaké? Stačí se podívat na fotku… urodily se nám melouny. Liána se obsypala hned třemi melounky, jsou to malí prcci, takové jednohubky a do běžné velikosti už nestihnout dorůst, ale pro příští rok máme jasno, že B3 rozjede pěstování nejen rajčat ale i melounů ve velkém.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.