Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Pěstujeme v každém věku

Datum publikování: 02.07.2018

V dopoledních hodinách se sešli na terase Domova Korýtko zaměstnanci a klienti, aby společně osázeli terasu. Byly zde připraveny mobilní truhlíky, květináče, zemina a rostliny. Vše jsme zakoupili z financí získaných z projektu ČSOB Pomáhá regionům – Pěstujeme v každém věku. V tento den přišly i děti z Mateřské školy Výškovická. Místo tvoření se tentokrát zapojily do společného sázení. Děti klientům pomáhaly s plněním truhlíků hlínou a sbíráním ozdobných oblázků v okolí Domova. Výsledkem společné práce bylo zasazení bylinek, květin, ovoce a zeleniny. Za pomoc dostaly děti čokoládové muffiny, které jim upekli klienti služby Domov se zvláštním režimem.

Po obědové pauze se klienti  sešli na terase společně se svými blízkými, kteří také přiložili ruku k dílu. Zavítali k nám i dobrovolníci z projektu MOST. Ke společnému sázení hrála hudba a bylo roznášeno pití.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.