Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Nejlepší nepečený dort

Datum publikování: 22.07.2019

V úterý 11. 6. 2019 se v kulturní místnosti domova konala soutěž „O nejlepší nepečený dort.“ Do soutěže se zapojila všechna patra, tedy 7 týmů nadšených cukrářů. Podmínkou bylo, že dort musí opravdu vyrobit a nazdobit uživatelé a také jeho výrobu prezentovat pomocí fotografií a mluveného slova přímo na soutěži.

Do poroty zasedly vážené osobnosti domova: Mgr. Jan Seidler – ředitel, Ing. Mgr. Kristýna Slaná – vedoucí útvaru sociální a přímé péče, Jana Šimková, DiS. – sociální agenda, Táňa Grenová – nutriční terapeut, Magda Knyblová – kuchařka.

Hodnotil se vzhled a chuť. Porota bodovala vždy v rozmezí 1 – 7 bodů, kdy 7 bodů znamenalo nejhezčí/nejchutnější. Dorty byly vystaveny na stolech, aby si je porota mohla prohlédnout a obodovat vzhled, poté si porota sama nabrala kousek od každého dortu k ochutnání a také uživatelé měli možnost ochutnat jiný dort, než ten jejich. K dortu si mohli pochutnat také na kávě. Aby byla zachována anonymita a porota nevěděla čí dort boduje, byly dorty očíslovány. Na správnost vyhodnocování poroty dohlížela Mgr. Petra Pavelková.

Po vyhodnocení porotou, týmy prezentovaly postup přípravy dortů a doložily ji krásnými fotografiemi. Musím uznat, že uživatelé se do toho vrhli s nadšením a nepotřebovali ani nápovědu, vše si pamatovali. Poté jsme dali slovo porotě, kdy každý z porotců mohl soutěž zhodnotit. Poté pan ředitel vyhlásil výsledky a předal prvním třem týmům dárky.

Na prvním místě se umístil tým z oddělení C3, na druhém z oddělení B3 a na třetím z oddělení B4.

Všechny dorty byly nádherné a určitě i dobré. Fotografie a recepty si můžete prohlédnout na prosklených dveřích při vstupu na budovu „C“.

Děkuji všem zúčastněným týmům a také kolegyním a kolegům za pomoc při přípravě a průběhu soutěže.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.