Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Muzikohraní

Datum publikování: 23.09.2021

Rozmanité tóny všedních i nevšedních hudebních nástrojů pohladily duše klientů Domova Korýtko. Byla radost je poslouchat!

Ve dnech 14.9. a 16.9.2021 navštívila Domov Korýtko lektorka p. Markéta z Centra muzikohraní. Přivezla s sebou hudební nástroje, které nás mile překvapily svým originálním zvukem. Paní Markéta klientům rozdala nástroje, aby si je sami vyzkoušeli a doprovázeli její zpěv.  Celou kulturní místností zněly bubny, tamburína, kytara, paličky, zvonkohra, zvuky šumění moře, kapky deště a další příjemné tóny. Zaznělo mnoho oblíbených lidových písní. Klienty nástroje bavily, někteří na ně nemohli vůbec přestat hrát, dokud je měli v rukou. Na závěr proběhla hudební relaxace.

Aktivity byly financovány z projektu Moravskoslezského kraje: Volnočasové a edukační aktivity pro senioy 2021 – Program na podporu zdravého stárnutí v MSK na rok 2021

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.