Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Lidé lidem

Datum publikování: 22.07.2019

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 reprezentovali Domov Korýtko uživatelé služeb na akci LIDÉ  LIDEM 2019, která se konala za krásného  počasí  v Komenského sadech v Ostravě. Opět zazpívali spolu  se žáky Základní  školy a Mateřské  školy Březinova v Ostravě  krátké  pásmo  písniček a sklidili  potlesk  a skandování  přihlížejících.  V Ostravě se všem  líbilo, byl to pěkný den.

Jednalo se již o 11. ročník! Hlavním cílem akce je představení poskytovatelů sociálních služeb a jejich aktivit široké veřejnosti. Domov Korýtko kromě uživatelů reprezentovaly i sociální pracovnice.  Ve stánku informovaly o sociálních službách pro seniory. Ve stánku se v průběhu dne vystřídalo několik zástupců poskytovatelů služeb. Příchozím  předávaly informace o Domově Korýtko, a to především, jak požádat o službu, co vše nabízíme a kolik se za službu platí. K nahlédnutí bylo také několik výrobků z volnočasových dílen a poslední čísla Zpravodajů. Po vyhrazeném čase  se zchladily ledovou kávou, kterou připravili baristé s mentálním postižením z pojízdné kavárny Mental kafe. Poté  vyzvedly  zpěváky pod pódiem a zamířily zpět do Domova. Akci v odpoledních hodinách zpestřoval doprovodný program pro děti i dospělé a o příjemné zakončení akce se postaral písničkách Jan Pokorný přezdívaný „Pokáč“ hrající na ukulele.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.