Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Kavárna u Lidušky

Datum publikování: 13.04.2018

Nápad uspořádat u nás v domově Korýtko „Kavárnu u Lidušky“ se zrodil ve chvíli, kdy jsem na Ostravské univerzitě, při prezentaci praxí studentům, potkala paní Ing. Veroniku Sasynovou – koordinátorku tuzemského dobrovolnictví ve Slezské diakonii, která právě o této kavárně studentům zajímavě povídala. Po skončení prezentace jsem ji oslovila, zda by bylo možné uspořádat kavárnu u nás v domově. V průběhu dubna jsme si domluvily termín konání a upřesnily podrobnosti.

„Kavárna u Lidušky“ proběhla v pátek 20. 4. 2018 v kulturní místnosti Domova Korýtko. O kavárnu byl mezi uživateli velký zájem. Paní Sasynová dovezla vše potřebné – ubrusy, vázy, svíčky, kytky, ubrousky, ozdoby, hrníčky, talířky, lžičky, různé druhy kávy a čaje, kávovar, mléko, cukr, domov zajistil šlehačku do kávy, aby byli uživatelé maximálně spokojeni. Pochutnat si mohli na caffé latté, turecké kávě, expressu, caru, cappuccinu, vídeňské kávě, čokoládě… Senioři velice obdivovali světýlka, kterými byly ozdobeny stoly. Na stoly jsme nachystaly drobné občerstvení v podobě kávenek, čokopiškotů, slaných tyčinek a pití. Při této příležitosti jsme vyráběli papírové ozdoby, kterými ozdobíme terasu na naší akci „Stavění Máje“ 30. 4. 2018. Výroba těchto ozdob nebyla náročná, stačilo papíry poskládat do „harmoniky“, spojit sešívačkou a bylo hotovo. Ozdoby jsou krásně barevné a všem se moc povedly. Výrobu jsme si zpříjemňovali poslechem hudby. Zpestřením byla sedmiměsíční dcera naší praktikantky, zejména uživatelky miminko velmi obdivovaly.

S roznášením kávy a výrobou ozdob pomáhaly naše praktikantky. Do výroby se také zapojily pracovnice v sociálních službách a sociální pracovnice z našeho domova, kterým za pomoc moc děkuji. Rovněž děkuji paní Janě Neoralové, Dis. – vedoucí služby C2 za pomoc při přípravě akce. Velké poděkování patří Slezské diakonii a paní Ing. Veronice Sasynové za uspořádání této nádherné akce pro naše seniory.

Doufám, že se akce našim uživatelům líbila, pokud ano, můžeme ji časem zase zopakovat.

Mgr. Šárka Menšíková

sociální pracovnice

 

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.