Ježíškova vnoučata

Datum publikování: 14.12.2018

Stejně jako loni se Domov Korýtko i v letošním roce zapojil do projektu Ježíškova vnoučata. Jedná se o projekt Českého rozhlasu, který je určen pro osamělé seniory. Ti byli v domově oslovení personálem a měli možnost napsat či sdělit své přání. Jednotlivá přání byla zadána do internetové databáze, z které si poté „Ježíškova vnoučata“ (široká veřejnost s dobrým srdcem) vybírala, co chtějí komu splnit.  K 30.11.2018 se shromáždilo celkem 48 přání. K našemu překvapení se téměř okamžitě přihlásilo 48 dárců, kteří chtějí udělat někomu radost. Nyní průběžně přichází a předávají svým vybraným pečlivě a s láskou pořízené dárky. Z některých setkání je zřejmé, že se dárce s naším uživatelem nevidí naposledy, vznikají nové vřelé vztahy a je pro nás obrovskou radostí toto sledovat.

Děkuji kolegyni Petře Pavelkové za pomoc s celým projektem v rámci domova, všem Ježíškovým vnoučatům, která k nám zavítala nebo zaslala balíček a také dalším pracovníkům domova, za spolupráci při zjišťování informací, doprovázení dárců/uživatelů a neúnavnou komunikaci se mnou a s Petrou.

Bc. Karolína Švajdová, sociální pracovnice

VZPOMÍNEJME SPOLEČNĚ: HUDBA MÉHO SRDCE

Obdobně jako v předchozích letech, i v roce 2018 jsme se připojili k projektu Vzpomínejme společně. Tématem letošního ročníku je „Hudba mého srdce“. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své vzpomínky. Co pro Vás v životě znamená a znamenala hudba? Máte uschovaná stará rádia nebo desky? Jaká je hudba Vašeho srdce? V případě zájmu o zapojení se do společného vzpomínání kontaktujte pracovnice volnočasových dílen (596 761 632, dilny@domovkorytko.cz).