Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Ježíškova vnoučata

Datum publikování: 05.01.2019

Domov Korýtko se stejně jako v loňském roce zapojil do projektu Ježíškova vnoučata. Koncem listopadu a během celého prosince do Domova přicházeli lidé, kterým nejsou senioři lhostejní a snažili se jim zpříjemnit dlouhou chvíli dárkem, zážitkem či (ne)obyčejným setkáním. Kdo byl „vnoučetem“ z daleka, měl možnost dárek zaslat. Zadali jsme letos do databáze 50 přání a téměř denně jsme doprovázeli příchozí k vybraným seniorům nebo jsme předávali doručené balíčky. Někteří uživatelé byli projektem zmatení, nedůvěřiví, odmítaví (ač jsme vysvětlovali o stošest, paměť už mnohým neslouží nejlépe), ale ve výsledku to vždy přebila radost, překvapení, že to cizí lidi dělají zadarmo, slzy štěstí nebo alespoň letmý úsměv, který už jsme nezahlédli dlouhou dobu. Někteří možná vše neocenili podle Vašich představ, ale reakci často neodhadneme ani my pracovníci, všechna přání jsme do databáze zadávali s čistými úmysly a věřím, že Váš zájem dotyčné vždy zahřál na duši. Každý má někdy špatný den..
Mezi letošními přáními bylo mnoho kosmetiky a sladkostí, let letadlem od jedné neuvěřitelně skvělé rodiny, domácí zabíjačka v Kobeřicích u Opavy, do které se s láskou zapojilo tolik lidí a starali se o nás jako o „vlastní“, výprava na výborný tatarák, elektrický vozík, pohodlné křeslo k televizi, teplé papuče a mnoho dalšího. Je neskutečné kolik lidí vlna „vnoučat“ nadchla. A kolik jich má zájem se ještě někdy zastavit i mimo svátky..
Aby té vánoční laskavosti nebylo málo, zapojil se do projektu Orion a do škol byla vpuštěna výzva k výrobě přáníček. A tak jsme těsně před Vánocemi přebrali od DHL (která všechny balíčky v rámci Ježíškových vnoučat rozvážela zdarma) přes 50 kg Studentských pečetí a asi 200 překrásně ozdobených přání. Vše jsme rozdali mezi naše uživatele, sladké oni rádi 😁 .
Co na to říct? Oči slzely i nám pracovníkům. V některých balíčcích byly totiž dárky nebo přání i pro nás zaměstnance. Velké díky za to, že lidská solidarita nevymřela a když vidíme výsledek, jsme schopni se spojit k velkým věcem. JSTE SKVĚLÍ, DĚKUJEME a rádi Vás znovu uvidíme.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.