Ježíškova vnoučata

Datum publikování: 05.01.2019

Domov Korýtko se stejně jako v loňském roce zapojil do projektu Ježíškova vnoučata. Koncem listopadu a během celého prosince do Domova přicházeli lidé, kterým nejsou senioři lhostejní a snažili se jim zpříjemnit dlouhou chvíli dárkem, zážitkem či (ne)obyčejným setkáním. Kdo byl „vnoučetem“ z daleka, měl možnost dárek zaslat. Zadali jsme letos do databáze 50 přání a téměř denně jsme doprovázeli příchozí k vybraným seniorům nebo jsme předávali doručené balíčky. Někteří uživatelé byli projektem zmatení, nedůvěřiví, odmítaví (ač jsme vysvětlovali o stošest, paměť už mnohým neslouží nejlépe), ale ve výsledku to vždy přebila radost, překvapení, že to cizí lidi dělají zadarmo, slzy štěstí nebo alespoň letmý úsměv, který už jsme nezahlédli dlouhou dobu. Někteří možná vše neocenili podle Vašich představ, ale reakci často neodhadneme ani my pracovníci, všechna přání jsme do databáze zadávali s čistými úmysly a věřím, že Váš zájem dotyčné vždy zahřál na duši. Každý má někdy špatný den..
Mezi letošními přáními bylo mnoho kosmetiky a sladkostí, let letadlem od jedné neuvěřitelně skvělé rodiny, domácí zabíjačka v Kobeřicích u Opavy, do které se s láskou zapojilo tolik lidí a starali se o nás jako o „vlastní“, výprava na výborný tatarák, elektrický vozík, pohodlné křeslo k televizi, teplé papuče a mnoho dalšího. Je neskutečné kolik lidí vlna „vnoučat“ nadchla. A kolik jich má zájem se ještě někdy zastavit i mimo svátky..
Aby té vánoční laskavosti nebylo málo, zapojil se do projektu Orion a do škol byla vpuštěna výzva k výrobě přáníček. A tak jsme těsně před Vánocemi přebrali od DHL (která všechny balíčky v rámci Ježíškových vnoučat rozvážela zdarma) přes 50 kg Studentských pečetí a asi 200 překrásně ozdobených přání. Vše jsme rozdali mezi naše uživatele, sladké oni rádi 😁 .
Co na to říct? Oči slzely i nám pracovníkům. V některých balíčcích byly totiž dárky nebo přání i pro nás zaměstnance. Velké díky za to, že lidská solidarita nevymřela a když vidíme výsledek, jsme schopni se spojit k velkým věcem. JSTE SKVĚLÍ, DĚKUJEME a rádi Vás znovu uvidíme.

VZPOMÍNEJME SPOLEČNĚ: HUDBA MÉHO SRDCE

Obdobně jako v předchozích letech, i v roce 2018 jsme se připojili k projektu Vzpomínejme společně. Tématem letošního ročníku je „Hudba mého srdce“. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své vzpomínky. Co pro Vás v životě znamená a znamenala hudba? Máte uschovaná stará rádia nebo desky? Jaká je hudba Vašeho srdce? V případě zájmu o zapojení se do společného vzpomínání kontaktujte pracovnice volnočasových dílen (596 761 632, dilny@domovkorytko.cz).