Folklór bez hranic

Datum publikování: 02.07.2018

Úterní dopoledne 14.8.2018 jsme si náležitě užili, jelikož nás navštívil folklorní soubor Le tradizioni až z Itálie. Na 30  vystupujících z města Minturno nám svým zpěvem a tancem předvedli kulturu právě města Minturna, jejich místní tradice, jako například práci na poli, oslavy a jiné. Živá hudba nás nenechala klidnými, leckterá ruka vyklepávala rytmus do židle a úsměvy klientů zářily.

Muzikanti ze souboru hráli na kytaru a tamburínu a na typické italské nástroje jako je akordeon, dřevěný rytmický nástroj tric ballac nebo zvláštní bubínek puti puti.

Obrovským potleskem jsme účinkujícím poděkovali a ti se vydali dále těšit oči, uši i srdce dalšími vystoupeními v rámci již 21. ročníku Folkloru bez hranic v Ostravě.

Jana Rybářová

VZPOMÍNEJME SPOLEČNĚ: PUTOVÁNÍ

Obdobně jako v předchozích letech, i v roce 2019 jsme se připojili k projektu Vzpomínejme společně. Tématem letošního ročníku je „PUTOVÁNÍ“. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své vzpomínky. Co pro Vás znamenalo putování? Jaká místa jste navštívili? Kam a jak jste putovali? Kontaktní osobou je sociální pracovnice Bc. Karolína Švajdová.

T: 596 761 621, E: karolina.svajdova (@) domovkorytko.cz