Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Flóra Olomouc

Datum publikování: 22.07.2019

Ráno kolem osmé hodiny jsme se čtyřmi uživatelkami vyrazily na výstaviště Flora Olomouc. Cesta novým Fordem trvala přibližně hodinu a probíhala bez komplikací. To bylo vidět i na spokojených cestujících. Bála jsem se, že nebudeme mít kde zaparkovat, ale měly jsme štěstí, kdy se nám podařilo najít místo na parkovišti. Už při příjezdu jsme viděly dlouho řadu návštěvníků u pokladen, naštěstí jsme narazily na hodné lidi, kteří nás pustili v řadě přednostně a tak jsme nemusely stát tu dlouho řadu. Zakoupily vstupné a mohly jsme se kochat nádherou kolem sebe.

Výstaviště bylo opravdu nádherné. Mohly jsme zde vidět květiny všech barev, keře, stromy, zahradnické pomůcky ale také se zde prodávalo občerstvení a různé další věci jako boty, skleníky, kabelky, čokolády, ubrusy, no prostě vše, na co si jen vzpomenete.

Čtyřicátý ročník mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc, nesl název Strom života.  Hlavní květinová expozice v pavilonu A zavedla návštěvníky do říše snů a fantazie, ve které se prolnula krása květin se sklářským uměním. Třpyt a lesk dodalo celé expozici křišťálové sklo z firmy Preciosa. To vše z návrhu přední české floristky Kláry Franc Vavříkové, kterou jsme mohly vidět na vlastní oči, když vázala nádhernou kytici z lučních kvítí.

Uživatelky se občerstvily smaženými bramborovými placky, kávou či vínem, nakoupily drobné dárečky pro své blízké nebo si koupily něco pro radost. Unavené, ale plné dojmů si na chvíli odpočinuly a pak nás už čekala zpáteční cesta do domova, která také proběhla bez problémů.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.