Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Devítimístné vozidlo

Datum publikování: 16.11.2018

Ve středu 24. 10. 2018 ředitel Domova Korýtko Mgr. Jan Seidler převzal k užívání nové devítimístné vozidlo Ford Tourneo Custom v bílé barvě. Na zakoupení tohoto vozidla přispěl zřizovatel dotací ve výši 1 mil. Kč.

Tento vůz se vyznačuje velkou flexibilitou vnitřního prostoru. V novém Tourneu Custom se můžete těšit na mimořádný cestovní zážitek bez ohledu na to, na kterém sedadle sedíte. Flexibilní zadní sedadla umožňují rozdělit dostupný prostor mezi cestující a zavazadla v mnoha různých konfiguracích. Mohou zde pohodlně cestovat i dva uživatelé pohybující se na mechanickém či elektrickém invalidním vozíku, aniž by museli přesedat.

V pátek 9 11. 2018 se čtyři uživatelé našeho domova vydali na první jízdu novým Fordem. Jejich cesta vedla na výstavu „Život bez bariér“ a „Kreativ“, které se konaly na „Výstavišti Černá louka“ v Ostravě. Uživatelky doprovázely praktikantky a zkušený řidič pan Lukáš Bražina. Cílem výstavy je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti. Na veletrhu se prezentovali výrobci, prodejci, distributoři i organizace z neziskového sektoru. Svůj stánek zde měl i Domov Korýtko.

V neposlední řadě mohli návštěvníci shlédnout expozice chráněných dílen spojené s prodejem jejich výrobků. Výstava „Kreativ“ nabídla nepřeberné množství workshopů, korálků, látek, materiálů a pomůcek pro tvoření.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.