Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Změna sazebníku úhrad od 1.6.2022

Datum publikování: 28.05.2022

Vážení uživatelé služeb, rodinní příslušníci,

s ohledem na plánované stěhování do náhradních prostor v první polovině června 2022 a změny v příjmech od 1.6.2022 budou sociální pracovnice projednávat s uživateli služeb nové smlouvy o poskytnutí sociálních služeb.

V náhradních prostorách budeme mít nově zajištěnu stravu dodavatelsky, bude pro nás vařit kuchyně organizace Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, příspěvková organizace. Někteří naši kuchaři budou tzv. „zapůjčeni“ do jejich kuchyně. V návaznosti na tyto změny se cena stravy po dobu pobytu v náhradních prostorách bude odvíjet od sazebníku úhrad v Domově Čtyřlístek. Úhrada za stravu se pro jednotlivé objekty liší, a to z důvodu dovozu stravy do objektu na ul. Na Liščině.

Nově budeme při odhlášení stravy vracet jak náklady na potraviny, tak náklady související s přípravou stravy (tzv. režie). Výši vrácené části úhrady najdete v sazebníku. Pro řádné odhlášení je však zapotřebí stravu odhlásit minimálně dva pracovní dny předem. V případě hospitalizace bude strava mimořádně odhlášena ode dne následujícího po dni hospitalizace.

V sazebníku úhrad jsou odlišeny úhrady pro jednotlivé objekty (objekt na ul. Na Liščině a objekt na ul. Hladnovská) a dále podle počtu lůžek na pokoji (jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje).

V sazebníku musíme alespoň částečně zohlednit rostoucí náklady na energie.

V návaznosti na množství změn, které klienty i zaměstnance čekají a závislost sazebníku úhrad za stravu na dodavatelské organizaci jsou smlouvy nově koncipovány tak, že další případné změny budou řešeny vzájemným projednáním a záznamem, ale bez nutnosti uzavření dodatku ke smlouvě.

Pokud budete mít k sazebníku úhrad dotazy, můžete se obrátit na sociální pracovnice.

Sazebník úhrad platný od 1.6.2022 je pro Vás ke stažení ZDE.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.