Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Úspěšný reaudit České alzheimerovské společnosti

Datum publikování: 04.01.2022

Domov Korýtko, příspěvková organizace zřizovaná Statutárním městem Ostrava, obhájila dne 16.12.2021 „Certifikát Vážka“ v péči o osoby s demencí a Alzheimerovou chorobou . První certifikace proběhla v únoru 2019.

Část pobytové sociální služby Domov se zvláštním režimem (patro C4) prošla úspěšně prvním reauditem České alzheimerovské společnosti. Hodnocena byla úroveň  péče, včetně důstojných podmínek pro uživatele s demencí. Pracovníci se dlouhodobě připravovali tak, aby úspěšně obhájili přísná kritéria, která ukládá Česká alzheimerovská společnost.

Domov Korýtko je jednou ze tří příspěvkových organizací zřizovanou Statutárním městem Ostrava, která může svým zájemcům a potřebným lidem s demencí nabídnout službu, která je na velmi dobré úrovni a je zastřešená kvalitní péči dle pravidel České alzheimerovské společnosti.

Pracovníci i vedení Domova Korýtko jsou hrdí na první obhájení ocenění a i v příštím období se budou nadále snažit poskytovat kvalitní péči i v náhradních prostorách. Další obhajoba získaného Certifikátu organizaci čeká již za 2 roky.

VIZE POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

Lidským přístupem ke klientům vytváříme vzájemně se obohacující partnerské prostředí, v němž doprovázíme seniory na jejich životní pouti až k poslednímu okamžiku. Bezpodmínečně a nerozlučně.