Přeskočit na obsah
logo Ostrava

OMEZENÍ NÁVŠTĚV A AKTUÁLNÍ INFORMACE O VÝVOJI SITUACE V SOUVISLOSTI S PANDEMIÍ COVID 19 V DOMOVĚ

Datum publikování: 07.12.2021

Vážení rodinní příslušníci,

z důvodů přítomnosti nákazy Covid-19 v našem zařízení platí od 2. 11. 2021 do 12.12.2021 zákaz návštěv našich klientů. Opatřením chceme zmírnit šíření nákazy a ochránit naše klienty, Vaše rodinné příslušníky, před případnou nákazou. Toto rozhodnutí také vychází z doporučení Krajské hygienické stanice v Ostravě, se kterou úzce spolupracujeme. Pokud se situace ohledně nákazy bude vyvíjet příznivě, opět Vám budou návštěvy Vašich blízkých umožněny. Sledujte informace na webových stránkách organizace.

O případné potvrzené covid pozitivitě klientů informují zaměstnanci patra (sociální pracovnice či vedoucí služby), na kterém Váš blízký bydlí. Všeobecné sestry domova pravidelně testují neočkované klienty v intervalu co 7 dní (dle nařízení vlády). Domov má také možnost testovat vlastními antigenními testy příznakové očkované klienty. Pozitivní výsledek však musí být následně potvrzen PCR testem.

Ke dni 7.12.2021 evidujeme covid pozitivitu u některých zaměstnanců. V domově máme i nadále vymezenou covid zónu, do které budou přestěhováni klienti, u kterých se testováním prokáže covid pozitivita.

Pro své blízké můžete zanechat balíček při vstupu do objektu. Balíček označte čitelně jménem klienta a patrem, na kterém Váš blízký bydlí. Balíčky budou předány v den, kdy jej přinesete.

V době zákazu návštěv můžete využít telefonického spojení s videohovorem. Služba je vybavena jak chytrými mobilními telefony, notebooky s kamerou, tak počítačem s kamerou a mikrofonem. Pokud máte zájem o spojení prostřednictvím video hovoru, domluvte se se zaměstnanci na patře na konkrétní datum a hodinu. Video pozdravy svým blízkým můžete zasílat také na info@domovkorytko.cz.

Od listopadu dochází do domova odborný psycholog Mgr. Jan Vantuch. Klienti se na něj mohou v případě potřeby obrátit každé úterý v odpoledních hodinách. Zájemci se mohou objednat prostřednictvím sociální pracovnice či koordinátorky zdravotní péče. Náklady jsou hrazeny z programu Pomáhej pohybem Nadace ČEZ.

Pokud nedojde k zhoršení epidemiologické situace, budou od pondělí 13.12.2021 umožněny návštěvy v omezeném režimu. Pravidla návštěv jsou pro Vás ke stažení ZDE.

Děkuji za pochopení tohoto opatření.

Mgr. Jan Seidler, ředitel Domova Korýtko